FAQ - Často kladené dotazy

Na co všechno můžu používat Puller?

Puller můžete používat jako hračku na přetahování, házení, aportování z vody. Je to ale také tréninková pomůcka pro sport Dog Puller a také pro řadu dalších sportů. S velkou oblibou je využívána jako odměna po běhu agility, zahřátí psa na celou řadu dalších disciplín, nebo třeba při tréninku bull sportů, kde se využívá hlavně Puller Maxi.

Je Puller vhodný pro přetahování dvou psů?

Puller přetahování dvou psů nejspíš zvládne, ale stavěný na to není, dva psi mají tendence ho chytat ne přímo proti sobě, jako když se pes přetahuje s páníčkem a tak je při téhle aktivitě náchylnější na prasknutí, zvlášť když nezvolíte vhodnou velikost. Pro přetahování dvou psů doporučujeme Puller velikosti Maxi.

V čem je materiál Pulleru jiný?

Puller je vyroben z unikátního patentovaného materiálu podobného kompozitním polymerům, takže je krásně lehký, přitom ale pevný a odolný. Také se nemusíte bát o bezpečnost zubů vašeho pejska, protože je k nim šetrný.

Koupil/a jsem Puller svému psovi a už po pár hrách jsou na něm vidět otisky zubů, je to normální, nebo důvod k reklamaci?

Stopy po zubech jsou naprosto přirozená vlastnost materiálu, takže se nemusíte vůbec lekat. Časem Puller zcela ztratí svůj hladký povrch, tvar ale neztratí :-). Při správně zvolené velikosti a správném používání Puller vydrží několik měsíců až let, s ohledem na intenzitu a četnost tréninků.

Kam se mám obrátit pro radu s výběrem správné velikosti Pulleru?

Tady (odkaz) najdete přehled velikostí Pulleru a rady k výběru velikosti včetně příkladů plemen, pro která je daná velikost vhodná. Samozřejmě, že je dobré dát i na zkušenost s vlastním psem, ale celou tabulku i všechny rady jsme dali dohromady po cca čtyřech letech, co se Pulleru intenzivně věnujeme a měli jsme možnost vyzkoušet na stovkách, možná tisících různých pejsků, takže nám věřte a opravdu nekupujte o dvě velikosti menší Puller s tím, že "to přece bude stačit a ještě ušetříme" :-))).

Můžu Puller nechat psovi na hraní o samotě?

Určitě ne, Puller je tréninková pomůcka a hračka určená pro společnou zábavu, není určen pro hru o samotě. Po aktivitě Puller schovejte a vyndejte zase na další společnou hru.

Vyrábí se Puller i v jiných barvách, než je fialová?

Ne, aktuálně Puller najdete jen ve fialové barvě a to proto, že ta je pro pejsky skvěle viditelná :-).

Proč se neprodává jen jeden Puller, ale v balení jsou vždycky dva?

Celá logika tréninku s Pullerem je založena na používání a střídání dvou kruhů, právě proto jsou v sadě dva a také by se při tréninku měli používat oba dva :-). Je to skvělé hned z několika důvodů - odměnu máte vždy u sebe, pes se naučí přepínat pozornost z jednoho předmětu na druhý a nebýt fixovaný jen na jeden a zároveň máte mnohem víc možností, jak intenzivně cvičit.

Je Puller vhodná hračka pro všechna roční období?

Určitě, materiál Pulleru se skvěle udržuje jednoduše omytím vodou, takže v sychravém podzimu ho vyčistíte raz dva, v zimě je krásně vidět na sněhu, v létě si s ním užijete spoustu zábavy ve vodě.

Je Puller vhodný i pro štěňata?

Ano, štěňátka milují hru s Pullerem, je šetrný pro jejich zoubky a skvěle rozvíjí postřeh i koordinaci :-). Při přezubování buďte opatrnější a nepřetahujte se s pejskem příliš silně. Stejně je třeba být opatrný při skákání. Skoky jsou přirozeným pohybem, takže se při hře nemusíte omezovat pouze na přetahování a běh, ale vždy přizpůsobte skoky plemenu a aktuální kondici, u štěňat se určitě vyhněte vysokým skokům.