FAQ - Často kladené dotazy

Můžu závodit pouze v jedné disciplíně?

Bohužel ne, sport Dog Puller byl vymyšlen tak, aby rozvíjel psa v různých směrech a právě proto je důležité, abyste v každém závodě absolvovali obě disciplíny.

Můžu se svým psem v kategorii maxi závodit s Pullerem mini?

Ne, v kategorii maxi můžete soutěžit s Pullerem midi, standard a maxi.

Můžu házet na závodech tím samým kruhem co mi pes odevzdá?

Ne, střídání Pulleru je důležitou součásti logiky tréninku s Puller kruhy a proto jsou pravidla nastavena tak, že Puller musíte vždy střídat.

Koupil/a jsem Puller svému psovi a už po pár hrách jsou na něm vidět otisky zubů, je to normální, nebo důvod k reklamaci?

Stopy po zubech jsou naprosto přirozená vlastnost materiálu, takže se nemusíte vůbec lekat. Časem Puller zcela ztratí svůj hladký povrch, tvar ale neztratí :-). Při správně zvolené velikosti a správném používání Puller vydrží několik měsíců až let, s ohledem na intenzitu a četnost tréninků.

Může pes při jumpingu skočit dvakrát na stejnou ruku - počítají se za to body?

Dva skoky na jednu ruku po sobě nejsou chybou, pokud se pes nezakousnul do Pulleru. Pokud pes skočí podruhé a zakousne se do Pulleru, tento bod se do hodnocení nepočítá.

Jaká je velikost micro pole a platí zde stejná pravidla?

Malí pejsci používající Puller micro mají speciální úpravu pravidel a velikosti hřiště. Zásady sportu jsou ale stále stejné. Pravidla pro závody pejsků velikosti micro najdete zde (odkaz na pravidla micro)