Co je Puller

Puller je unikátní výcviková pomůcka
pro trénink a zábavu.

Puller je sada dvou kruhů, se kterými jednoduše a intenzivně procvičíte všechny svalové partie svého psa formou hry. Puller je vyroben z unikátního materiálu, který nepoškozuje zuby a dásně vašeho psa. Materiál umožní psovi lehce se zakousnout, aniž by byl narušen tvar a vlastnosti Pulleru. Puller není určen k samostatné hře nebo ke žvýkání, ale ke společné zábavě a výcviku!

PULLER je zábava pro každého!

Puller je vhodný pro všechny pejsky, od nejmenších plemen, jako jsou toy plemena, přes štěňata, bull plemena až po obří plemena a molossy, kteří mají ve sportu dokonce vlastní kategorii.

Hra a trénink s Puller je využitelný pro všechny majitele. S Pullerem zvládnou zacházet děti, protože jeho užití je jednoduché a bezpečné. Puller nabízí velké možnosti využití pro aktivní sportovce s výkonostními ambicemi pro intenzivní trénink a cílené posílení svalových partií psa např. u bull sportů nebo jako motivace při trénincích jiných sportů jako je obedience, frisbee, tanec se psem, agility a další. Starší majitelé, kteří nechtějí nechat svého čtyřnohého kámoše zahálet, jistě ocení jednoduchost Pulleru a využití dvou kruhů, které výrazně snižuje namáhavost cvičení pro majitele.

Puller je odolný!

Viditelné stopy po zubech patří k běžným vlastnostem Pulleru a nijak nesnižují jeho odolnost či trvanlivost. Puller po čase dokonce zcela ztratí svůj hladký povrch, což je naprosto přirozený projev materiálu a patří k užívání Pulleru.

Výhody Pulleru

 • dlouho vydrží - pes jej hned nerozkouše
 • velmi odolný v tahu

 • neničí zuby a dásně

 • materiál je zdravotně nezávadný

 • je neskutečně lehký, přesto úžasně dobře létá

 • plave na vodě, dobře se uchopuje na hladině

 • odolný vůči zápachu a nečistotám

 • snadná údržba - stačí opláchnout vodou

 • v sadě po 2 ks pro intenzivní trénink

 • snadno se drží v ruce

Cvičení s Pullerem

Málo práce pro páníčka, hodně sportu pro psa.

Metoda tréninku s dvěma kruhy odlišuje Puller od ostatních produktů a dodává mu mnoho předností. Stačí vám tři jednoduchá cvičení po dobu 20 minut a váš pes vydá tolik energie jako při běhu na 5 km. Tato cvičení posilují všechny svalové partie, váš pes si vylepší fyzickou kondici a intenzita tréninku, která vyžaduje velké soustředění a postřeh, psa příjemně a pozitivně vyčerpá i psychicky hravou a zábavnou formou.

Na trénink s Pullerem můžete navázat i soutěžením v novém psím sportu Dog Puller. Vše o sportu ZDE.

Běhání

Cílem cvičení je uchopování kruhu za běhu. Pokud váš pes rád aportuje, chytání Pulleru ho bude bavit. Pro mnohé psy je to mnohem atraktivnější, než aportování míčku. Navíc je tento cvik zdravější, protože pes chytá kruh ve výšce, zároveň v pohybu, takže nemusí prudce brzdit jako u míčku, který se často zastaví v trávě a celkový pohyb může být mnohem plynulejší, tudíž šetrnější.
Nejdůležitější je v začátku, aby se psovod naučil správně kruh házet - POZOR - NEHÁZÍ se naplocho jako frisbee, ale na výšku, aby se kruh kutálel. Když se pes vrací, hoďte druhý kruh, váš pes tak bude běhat mnohem intenzivněji. Běhání pro Puller je hra. Běžnou chybou při provádění tohoto cvičení je příkaz "Přines". Nejde o klasický nácvik aportu jako s činkou, ale o intenzivní cvičení běhu a postřehu. Proto při příchodu psa s Pullerem nevyžadujte předání do Pulleru ruky, jinak se hra stane nudnou a zájem psa brzy opadne. Naopak využijte oba kruhy a k udržení pozornosti psa použijte raději povel "puller". Váš trénink tak bude pro psa velmi zábavný a efektivní a pro vás pohodlný.
Upozornění: Vždy přizpůsobte intenzitu tréninku kondici, věku a zdravotnímu stavu vašeho psa! Trénink má skončit ve chvíli, kdy má pes ještě zájem a chuť pokračovat.

Skákání

Při skákání je smyslem cvičení střídavé uchopování Pullerů ve výskoku. Základem pro trénink skoků (výskoků) je opět použití obou kruhů. Cílem pro psa není získat kruh, ale uchopit jej ve výskoku, po dopadu pustit a vyskočit pro druhý kruh.
Přimějte psa, aby chtěl Puller ve vaší ruce chytit. Zvedněte ho do výšky tak, aby se pes musel pro Puller vyskočit. Nedávejte Puller psovi nad hlavu, veďte Puller tak, aby byl výskok plynulý. Nechte psa Puller uchopit, až bude pes ve vzduchu. Puller můžete v této fázi pustit nebo držet po celou dobu skoku. Nechte psa dopadnout na zem. Dbejte na to, aby pes dopadal na všechny nohy. Pak mu ukažte druhý kruh a převeďte jeho pozornost, aby první pustil a vyskočil uchopit druhý. Takto cvičení pokračuje stále dokola.
Intenzita skoků závisí na vašem zacházení s Pullerem. Můžete nechat psa vyskakovat do malé výšky. To je vhodné pro méně náročné cvičení. Dělejte psovi přestávky nebo upravujte intenzitu podle potřeby.
Upozornění: Intenzitu cvičení přizpůsobte kondici, zdravotnímu stavu a věku psa. Pokud tento cvik provádíte se štěňaty mladšími 1,5 roku, dělejte jen mírné skoky. U velkých a obřích plemen hleďte na odraz ze zadních nohou a dopad na všechny čtyři nohy zároveň. 

Přetahování

Cvik, kterým psa nejlépe s Pullerem seznámíte, je přetahování. Přetahováním také prokládejte běhání a skákání, aby byl trénink pro psy atraktivní. Nechte psa uchopit kruh a přetahujte se s ním. Pokud pes vrčí, berte to jako součást hry a radost z boje. Udělejte přetahování zábavné a nechte psa vyhrát. Opět využijte oba kruhy. Jakmile se pes zakousne a vyvine tah, pustťe Puller nebo mu nabídněte druhý kruh. I u přetahování je nutné střídání kruhů, nikoliv tahání jednoho kruhu. U méně motivovaných psů můžete soutěživost a radost z přetahování podpořit protitahem. Dbejte na to, aby pes uchopil Puller naplno, tedy stoličkami. Přetahování posiluje krční a šíjové svalstvo, svalstvo čelistí a pevný skus. Skvěle doplňuje další cvičení a psům dává radost z výhry.

POZOR: Puller není určen primárně k přetahování. Netahejte se se psem o jeden kruh. Nedovolte mu škubat a úporně tahat. Takové přetahování bez výměny kruhu vede ke špatným návykům, pes poškodí Puller v jednom místě a může ho brzy zničit. Přetahování je jen doplněk hry a tréninku. Pokud chcete využít Puller především pro přetahování kvůli přípravě na jiné sporty, zvolte Puller MAXI.

Přetahování můžete zatraktivnit několika způsoby.

Psi se mohou přetahovat spolu. Pro přetahování více psů doporučujeme Puller MAXI. Psi totiž při vzájemném přetahování překusují, posouvají se k sobě a Pullerem kroutí, což může vést k jeho přetržení. Při přetahování s majitelem není Puller vystaven kroucení ani vzájemnému protitahu ve velké blízkosti a Puller tak více vydrží.
Upozornění: U toho cviku dbejte na bezpečnost. Nedovolte, aby vzájemná hra vedla k rvačce.

Puller můžete navléknout na pevně ukotvenou tyč (nebo k ní přivázat silným popruhem) a pes se může přetahovat sám. Cvičení dělejte pod dozorem. 

Zavěšení

Pokud jste fanoušci bull sportů a chcete trénovat disciplíny jako je High Jump, Hang Time nebo Wall Climbing nebo chcete jen svému psovi dopřát jiný druh zábavy, můžete vyzkoušet zavěsit Puller do různé výšky dle fyzické kondice a schopností psa a nechat jej zakousnout se do Pulleru visícího shora. Pes může na Puller vyskočit a snažit se Puller ve skoku chytit a udržet se na něm. Můžete také psa zdvihnout k visícímu Pulleru a cílem jeho snažení bude udržet se v zákusu ve visu co nejdéle. Další možností je zavěsit Puller tak, aby na něj pes dosáhl ze země a pouze tahal směrem shora dolů, což posiluje jiné svalové skupiny než přetahování na všech čtyřech.

Upozornění: Ani při tomto cvičení se kreativitě meze nekladou. Vždy dbejte na bezpečnost vašeho psa. 

Plavání

Puller je velmi lehký, výborně plave na hladině a dobře se ve vodě psům uchopuje, je ideální pro vodní radovánky.
Puller můžete u vody využít k aportování do vody nebo k motivaci u psů, kteří se do vody bojí. Pokud váš pes Puller miluje a nechce se mu do vody, zkuste ho motivovat Pullerem. Vyberte místo na mělčině, kde si se psem budete hrát jako obvykle, aby vnímal spíš hru než vodu. Postupně psovi házejte Puller dále od břehu, ale jen tak aby sám stačil. Mnoho psů se tímto způsobem osmělilo a naučilo se plavat.
Upozornění: Nikdy psa nevhazujte do vody ani ho do ní nenuťe násilím nebo předstíráním, že se vám něco děje. Pes musí získat odvahu sám. V létě dejte pozor na přehřátí, i pes, který běhá do vody se může přehřát! 

Pět velikostí Pulleru

Puller MICRO

12,5/1,5cm - sada 2ks tréninkových kruhů

Puller MICRO je určen pro toy plemena a štěňata malých plemen jako je:

 • čivava, toy pudl, pražský krysařík, trpasličí pinč
 • papillon, italský chrtík, japonský čin
 • mops, trpasličí jezevčík, tibetský španěl

nebo pro štěňata malých plemen do 5 kg

Vnější průměr kruhů je 12,5cm a tloušťka je 1,5cm. Prodává se v sadě po dvou kusech.

Puller MINI

18/2cm - sada 2ks tréninkových kruhů

Puller MINI je určen pro toy plemena, malá plemena psů jako je:

 • brabantík, grifonek, francouzský buldoček
 • bišonek, boloňský psík, jezevčík
 • bostonský teriér, trpasličí pudl, jorkširský teriér

nebo pro štěňata malých a středních plemen.

Vnější průměr kruhů je 18cm a tloušťka je 2cm. Prodává se v sadě po dvou kusech.

Puller MIDI

20/3cm - sada 2ks tréninkových kruhů

Puller MIDI je ideální pro malá a střední plemena psů s větší čelistí jako je:

 • Jack Russel teriér, Parson Russel teriér, borderteriér, foxteriér
 • kokr, bígl, střední pudl, kavalír king charles španěl
 • vipet, šeltie, nova scotia duck tolling retrívr

nebo pro štěňata velkých a obřích plemen.

Vnější průměr kruhů je 20cm a tloušťka je 3cm. Prodává se v sadě po dvou kusech.

Puller STANDARD

28/4cm - sada 2ks tréninkových kruhů

Puller STANDARD je určen pro střední a velká plemena psů jako je:

 • border kólie, australský ovčák, belgický ovčák
 • labrador, zlatý retrívr, flat coated retrívr
 • dobrman, rotvajler fena, hovawart, australský honácký pes
 • německý ovčák, československý vlčák, rhodéský ridgeback
 • staffbullteriér, kolie, maďarský ohař, výmarský ohař

Vnější průměr kruhů je 28cm a tloušťka je 4cm. Prodává se v sadě po dvou kusech.

Puller MAXI

30/7cm - 1ks - široký tréninkový kruh

Puller MAXI je extra silný kruh vhodný zejména pro plemena typu bull a jiné psy se silnými čelistmi, pro velmi hrubé zacházení nebo přetahování ve více psech. Vyznačuje se větší tloušťkou a vnitřní rýhou pro pohodlné držení. 

Puller MAXI je určen pro velká plemena psů se silnými čelistmi jako je:

 • americký buldok, cane corso, brazislká fila
 • německý ovčák pes, belgický ovčák pes, stafordširský bullteriér
 • bullteriér, americký bandog, americký stafordširský teriér

I při své výborné odolnosti je velmi lehký a plovoucí, takže ho můžete využít i ke hře ve vodě. Navíc jej můžete zavěsit na provaze do výšky, nechat psa vyskočit a držet hračku ve visu. Ideální pro trénink bull sportů. Posiluje skus, sílu čelistí a krční svalstvo.

Vnější průměr kruhů je 30cm a tloušťka je 7cm. Prodává se jako jeden kus.

Doplňky k Pulleru

Puller není hračka na žvýkání!

Puller není hračka na žvýkání, je to tréninková pomůcka! Nenechávejte Puller psovi na kousání a ke hře o samotě, využívejte ho ke společné zábavě a výcviku. Puller tak zůstane pro vašeho pejska stále atraktivní. Každá další hra či trénik s Pullerem bude plná nadšení. Pejsek si Puller spojí se společnou zábavou s vámi a své fialové kruhy bude nevýslovně milovat!